Warsztaty Wielkanocne w Mostówce 22.03.2016r. Ożarów

Zbliżające się Święta Wielkanocne to dla przedszkolaków czas robienia pisanek, malowania baranków i zajączków. Na takie zajęcia dzieci z grupy Misie i Kangurki wybrały się w tym roku do Mostówki. Jest tam pracownia, w której odbywają sie warsztaty wielkanocne. Dzieci miały możliwość zobaczyć i dotknąć wydmuszki kaczych jajek, obejrzeć już wcześniej wykonane pisanki. Po drugim śniadaniu każde dziecko zabrało się do pracy. Specjalnymi farbami i pędzelkami każde dziecko malowało jajeczka i zajączki według własnego pomysłu. Pomagali im w tym studenci z warszawskich uczelni artystycznych, którzy także bawili się z przedszkolami w zabawy ruchowe. Kiedy wszystkie prace były już gotowe,  dzieci zjadły smaczne pieczone kiełbaski z pieczonym na grillu chlebkiem. Później wszystkie prace zostały dokładnie zapakowane i powędrowały do autokaru, bo wszystkie przyjechały z nami do przedszkola.

Na zakończenie spotkania w Mostówce dzieci obejrzały pokaz pięknych, kolorowych baniek mydlanych.