Wewnątrzprzedszkolna BAJLANDZKA TRUSKAWKOWA OLIMPIADA SPORTOWA Białołęka

Gdy pobiegasz i  poskaczesz wszystkie troski idą prezcz, więc pamiętaj przedszkolaku: ruszać się to ważna rzezcz!

Wszystkim wiadomo, że przedszkolaki z Bajlandii uwielbiają wszelkie zmagania sportowe. W związku z EURO 2016, sportowe emocje udzieliły się również i nam! 17 czerwca  w naszym przedszkolu odbyła się wewnątrzprzedszkolna "Bajlandzka Truskawkowa OLimpiada Sportowa". Z tej okazji gościliśmy u nas dzieci wraz z ciociami z naszego drugiego oddziału w Ożarowie Mazowieckim. Jak to przy sportowych spotkaniach, także i tym razem emocji nie brakowało. Nad wszystkim czuwała ciocia Ewa. Po uroczystym wniesieniu falgi i znicza olimpijskiego oraz oficjalnym otwarciu Olimpiady przez Panią dyrektor dzieci przystąpiły do różnych konkurencji. Każdy z przedszkolaków kolejno brał udział w następujących zmaganiach sportowych: Kto dalej - czyli truskawkowy skok w dal, celna noga- kopanie piłką, celna ręka - rzut do truskawkowej tarczy oraz quiz olimpijski. Przedszkolaki dzielnie zmagały się z potyczkami sportowymi, wytrwale wykonywały wszystkie zadania. Wszyscy okazli się być zwycięzcami - otrzymali medale, dyplomy oraz truskawkowe lizaki. Po zmaganiach sportowych na wszystkich czekał poczęstunek i wspólna zabawa.

Taka forma aktywności pozwala na rozwijanie wśród dzieci sprawności ruchowej, uczy współdziałania w grupie podczas zabaw i gier, wyzwala ducha rywalizacji, jak także pozwala na zawieranie nowych znajomości.

Dziękujemy oddziałowi w Ożarowie Mazowieckim za udział w naszej OLimpiadzie