Wycieczka do Centrum Edukacji Przyrodniczej i Rekreacji "Folwark Bródno" 19.04.2012 Ożarów

Za oknem wiosna, słońce i cieplutki wiaterek, które sprzyjają wielu wycieczkom. Tym razem nasze przedszkolaki udały się do Warszawskiego Centrum Edukacji Przyrodniczej i Rekreacji „Folwark Bródno”. Na miejscu zostaliśmy bardzo mile powitani i zaproszeni na krótką lekcję z wykorzystaniem projektora oraz żywych eksponatów. Porównywaliśmy wygląd różnych ptaków, oraz innych zwierząt gospodarskich. Porównywaliśmy wielkość jaj – od perliczego do strusiego. Oglądaliśmy różne piórka, które następnie musieliśmy dopasować do mieszkających na terenie folwarku ptaków: gęsi, indyków, kur. Przyglądaliśmy się i głaskaliśmy zwierzątka zamieszkujące chatę: świnkę morską, króliczka miniaturkę, szczura i żółwie. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie Folwarku. Mieliśmy okazje zajrzeć do zagrody z królikami. Kolejna zagroda jaką zwiedzaliśmy należała do trzech owieczek, dwóch kózek - Małej i Malwinki - i młodego koziołka Axela. Odwiedziliśmy również poczciwego kucyka – Kacpra, który z ogromną przyjemnością pozwalał się nam głaskać i czesać. Dowiedzieliśmy się również jakie narzędzia używane są do pielęgnacji koni. Udaliśmy się na spotkanie z krową Krystyną i jej małą córeczką, które mieszkają sąsiedztwie Kacpra. Następnie zostaliśmy zaproszeni na przejażdżki konno. Była to bardzo pouczająca wycieczka!

picasaweb.google.com/BajlandiaOzarow/BardzoPouczajacaWycieczkaDoFolwarkuBrodno