Wycieczka do DINOPARKU w Kołacinku Białołęka

W czwartek, 9 czerwca przedszkolaki z grupy Muminków, Gumisiów oraz Smerfów wybrały się na całodzienną wycieczkę do Parku Dinozaurów w Kołacinku. Już od rana w Bajlandii panowała wesoła atmosfera, dzieci przybyły do przedszkola ze swoimi plecaczkami, w których zabrały drobny prowiant na podróż. Po przejechaniu prawie 120 km dotarliśmy na miejsce, gdzie czekała nas masa atrakcji. W parku mieliśmy okazje zobaczyć naturalnej wielkości figury dinozaurów wkomponowane w pięknie ukształtowany teren. Zwiedzaliśmy wystawę geologiczno-paleontologiczną, poznawaliśmy autentyczne skamieniałości sprzed wielu milionów lat, takie jak: kości dinozaurów, amonity, trylobity, gąbki, strzałki, a dodatkowo ogromny okruch minerału HALITU (soli) z kopalni soli „Kłodawa”. Każdy z nas na chwilę mógł stać się prawdziwym paleontologiem. W wielkiej piaskownicy własnoręcznie odnajdywaliśmy w piasku części szkieletu dinozaura. Za owocne znaleziska każde dziecko otrzymało upominek, który zabierało ze sobą do domu. Dodatkowo na terenie parku do woli można było szaleć na placach zabaw, które przystosowane są dla różnych grup wiekowych. Oczywiście po szaleństwach czekał na nas smakowity obiad. To była fascynująca wycieczka!