Wycieczka do Dyniolandu 13.10.2016 Białołęka

13 października, grupa Gumisiów i Muminków udała się na wycieczkę do Wieliszewa, gdzie odwiedziliśmy farmę dyń. Dynioland, jak sama nazwa wskazuje, to miejsce poświęcone głównie tym roślinom. Zarówno dorośli, jak i dzieci mogą poznać ponad 60 gatunków dyń z całego świata – od tych najmniejszych, po gigantyczne, ważące 400 kg. Słoneczna pogoda pozwoliła nam na skorzystanie ze wszystkich atrakcji Dyniolandu. Odwiedziliśmy nietypowe pole z uprawami dyń, tykw i kukurydzy urządzone w formie labiryntu, mini zoo, tunel z wiszącymi tykwami. Czekała na nas również degustacja zupy dyniowej, animacje ( konkursy, tańce dyniowe, zabawy) a także multimedialna prezentacja o dyni, podczas której poznaliśmy historie dyni oraz dowiedzieliśmy się o jej wykorzystaniu w kuchni i właściwościach zdrowotnych.