Wycieczka do Łowicza 28.05.2014r. Ożarów

W środę 28 maja wyjechaliśmy na kolejną wycieczkę pociągiem. Tym razem naszym celem było zwiedzanie Muzeum i małego Skansenu w Łowiczu. Podróż zaczęła się na dworcu kolejowym, gdzie całą grupą wsiedliśmy do pociągu. W czasie podróży dzieci oglądały mijane miasteczka i wsie. Po prawie godzinnej podróży wysiedliśmy w Łowiczu i od razu skierowaliśmy się do Muzeum. Tam oglądaliśmy bardzo bogate i ciekawe eksponaty. Były to zbroje żołnierzy, ludowe stroje łowickie, maszyny do wytwarzania tkanin, naczynia kuchenne, piękne porcelanowe zastawy stołowe możnowładców. Dzieci oglądały bardzo kolorowe pająki wiszące u sufitu, wycinanki łowickie, kosze wilkinowe i wiele innych zbiorów muzealnych. W skansenie podziwialiśmy wystrój i wyposażenie domów, zabudowania gospodarcze, maszyny i sprzęt rolniczy.

Po zwiedzaniu Muzeum spacerowaliśmy po zabytkowym ryneczku a uwieńczeniem wycieczki była wizyta w Pizzerii. Dzieci zadowolone ale też bardzo zmęczone i pod wrażeniem tego, co widziały wróciły pociągiem do przedszkola, gdzie już czekali na wszystkich rodzice.