Wycieczka do manufaktury bombek 18.01.2016 Ożarów

W poniedziałek, 18 stycznia, przedszkolaki z grupy Kangurki i Misie wyruszyły na wycieczkę do manufaktury bombek w Warszawie. Jest to już jedyna taka manufaktura szklanych bombek w Warszawie. Dzieci mogły poznać tam cały proces produkcji bombki, od wydmuchania jej przez człowieka ze szklanej rurki, poprzez srebrzenie i ręczne ozdabianie aż do końcowego efektu. Dzieci z ciekawością oglądały, jak powstają różne kształty bombek: domek Baby Jagi, szyszka, grzybek. Dzieci ze szklanych posrebrzonych wcześniej bombek dzieci miały możliwość wyczarowania, poprzez ozdobienie brokatem, swoich pięknych bombek. Po wysuszeniu i włożeniu zawieszki, każda z bombek została podpisana i zapakowana a wszystkie bombki mogliśmy zabrać ze sobą do przedszkola a potem do domów.