Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Powsinie 25.09.2015r. Ożarów

W piątek z przedszkola wyruszyliśmy na jesienną wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Powsinie pod Warszawą. Pojechaliśmy autokarem poszukać jesieni i jesiennych kolorów w przyrodzie. Pani Przewodniczka oprowadzała nas po alejkach ogrodu, pokazywała wiele ciekawych gatunków roślin rosnących zarówno w Polsce, w różnych jej regionach, a także w innych krajach świata. Widzieliśmy piękny ogród różany z prawie 600 gatunkami róż, bardzo piękne drzewa, które można spotkac w polskich górach. Wielką atrakcją były drzewa cytrusowe, dzieci widziały rosnące na tych drzewach dojrzewające cytryny, pomarańcze i grejfruty. Wąchaliśmy kwiaty i liście drzewa kawowego i herbacianego. Dzieci karmiły w małym zbiorniku wodnym ryby, a w szklarniach podziwialiśmy ogromne kaktusy i rośliny rosnące na piaszczystych terenach pustynnych.

Rośliny w Ogrodzie Botanicznym zachwyciły nas swoimi jesiennymi kolorami i wyglądem a wycieczka zostawiła niezapomniane wrażenia.