Wycieczka do pracowni ceramicznej w Mostówce 4.03.2016 r. Białołęka

W piątek, 4 marca grupy Smerfy, Gumisie i Muminki wybrały się na wycieczkę do pracowni ceramicznej w Mostówce, koło Wyszkowa. Po godzinnej podróży autokarem dotarliśmy na miejsce, gdzie zostaliśmy bardzo mile przyjęci przez Panią Danutę- właścicielką pracowni oraz przez towarzyszących jej wolontariuszy, którzy od samego początku nawiązali z naszymi przedszkolakami bardzo dobry kontakt. Po przywitaniu się z opiekunami dzieci rozpoczęły malowanie wielkanocnych glinianych figurek i jajek. W przerwie dzieci zjadły drożdżówki oraz wypiły herbatę. Następnie wróciły do pracy tworząc kolejne kolorowe dzieła. Na zakończenie zostaliśmy jeszcze poczęstowani pieczonymi w ognisku kiełbaskami i obejrzeliśmy pokaz baniek mydlanych. To był niesamowity dzień pełen wrażeń i twórczej aktywności.