Wycieczka do Puszczy Kampinoskiej 9.05.2013r. Ożarów

W czwartek, 9 maja, dzieci z grupy Tygryski i Misie wyjechały na wycieczkę do Puszczy Kampinoskiej. Specjalnie zamówionym BUSem, sprawdzonym wcześniej przez Policję, wyjechaliśmy około 9.15. Dla wielu sama podróż autobusem była wielkim przeżyciem bo nie wszystkie dzieci podróżowały wcześniej tym środkiem lokomocji. Na miejsce dojechaliśmy szczęśliwie i zaraz rozpoczął się spacer po lesie, dróżkami, które doprowadziły nas do Nadleśnictwa "Granica". Tam oczekiwała już na nas Pani Leśniczyna i zaprosiła do zwiedzania edukacyjnej sali przyrodniczej, na której było wiele eksponatów zwierząt i ptaków leśnych. Opowiadała ciekawe historie z życia zwierząt, pokazywała otoczenie, w którym żyją te zwierzęta. Kolejnym etapem naszej przyrodniczej przygody było szukanie śladów zwierząt w lesie. Znaleźliśmy, przy pomocy Pani Leśniczyny, wiele śladów racic łosia - króla puszczy, sarenek, lisów. Ciekawe było też podglądanie pracy mrówek w mrowisku na polanie. Na zakończenie dzieci, wspólnie z nauczycielami "malowały" rośilnkami piękną przyrodę. Każde dziecko dostało kartonik z taśmą klejącą, na którą przyklejały zerwane przez siebie różne roślinki. Te piękne przyrodnicze obrazy uświetnią naszą wystawę ekologiczną, którą będzie można niedługo podziwiać w przedszkolu.