Z wizytą w bibliotece 25.04.2014r. Ożarów

Z okazji Światowego Dnia Książki mijający tydzień upłynął nam w kręgu czytania, książek i biblioteki. Dzieci poznały etapy powstawania książki, różne rodzaje książek, ich podział ze względu na tematykę, wygląd i oprawę. Wykonały piękne zakładki do książek i swoją własną przedszkolną książeczkę. Podsumowaniem tej tematyki była wizyta w Miejskiej Bibliotece w Ożarowie Mazowieckim. Panie bibliotekarki oprowadziły nas po bibliotece dla dorosłych, pokazały w jaki sposób są oznakowane, wypożyczane i  przechowywane książki. W dziale dla dzieci przedszkolaki obejrzały wiele różnych ciekawych książeczek dla dzieci, zobaczyły zbiory biblioteczne przeznaczone dla dzieci. Na zakończenie wszyscy razem zobaczyliśmy film o bibliotece. Panie bibliotekarki zachęciły dzieci do zapisania sie do biblioteki aby przychodzić tu razem z rodzicami, żeby wypożyczać ciekawe książki. To była bardzo pouczająca wizyta, przyniosła dzieciom wiele nowych doświadczeń i ciekawych wrażeń.