Z wizytą w bibliotece miejskiej 26.10.2012r. Ożarów

W piątek 26.10.2012r. dwie grupy przedszkolaków Misie i Kangurki wybrały się do miejskiej biblioteki, żeby z bliska obejrzeć, jak wygląda biblioteka. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom co to jest biblioteka, oprowadziła po czytelni, dzieci oglądały książeczki, które znajdują się na półkach. Wszystko to odbyło się w pięknej,  leśnej scenerii, na tle dekoracji, którą przygotowała Pani bibliotekarka. Dzieci obejrzały dwa filmy o leśnych zwierzętach, rozmawiały o ich zwyczajach i przygotowaniach do zimy. Poza tym, że dzieci miały możliwość zajrzeć w każdy kącik biblioteki, to jeszcze mogły nacieszyć oczy piekną dekoracją jesiennego lasu. Na zakończenie dzieci zaprosiły Panią Dyrektor i Panią bibliotekarkę na uroczyste otawrcie naszej przedszkolnej bibliotczki, połaczone z czytaniem dzieciom w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" i realizacją przedszkolnego programu "Czytające przedszkole"