PRZEDSZKOLE NA BIAŁOŁĘCE - OPŁATY JAK W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM - TYLKO ZA WYŻYWIENIE

Zasadzka na Świętego Mikołaja w grupie Papużki Białołęka

Grudzień to czas niecierpliwego wyczekiwania Świąt i Świętego Mikołaja. Atmosferę radosnego podekscytowania czuć było w naszym przedszkolu już od pierwszych dni grudnia. Najstarsze przedszkolaki wzięły udział w „Zasadzce na Świętego Mikołaja”, która polegała na nocowaniu w przedszkolu. Z tej okazji, nauczycielka prowadząca grupę, Pani Anita wraz z Panią Wiolą przygotowały dla dzieci wiele niespodzianek. Najpierw przedszkolaki zostały obsypane magicznym pyłem, otrzymały mikołajowe czapeczki i wzięły udział w zabawach muzycznych i ruchowych. Później przygotowały smaczne gofry, a także słodki upominek dla Mikołaja w postaci pysznych ciastek i szklanki ciepłego mleka. Tropiąc wyjątkowego gościa i podążając za pozostawionymi śladami odkryły prezenty pod choinką. Niestety nasz gość, jak zawsze okazał się być bardzo sprytny i nie udało się nam go złapać. Dzieci rozemocjonowane rozpakowały swoje upominki, a potem na dobranoc oglądały bajkę o Św. Mikołaju wyświetlaną na projektorze, niczym w kinie. Był to bardzo emocjonujący i pełen wrażeń wieczór. Dzielne przedszkolaki zmęczone, ale szczęśliwe zasnęły przytulone do swoich pluszaków. Rano wszyscy wstali uśmiechnięci i po wspólnym przygotowaniu śniadania czekali na swoich rodziców, z którymi z radością dzielili się swoimi wrażeniami.