PRZEDSZKOLE NA BIAŁOŁĘCE - OPŁATY JAK W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM - TYLKO ZA WYŻYWIENIE

Zdrowy owocowy jogurt 24.10.2013r. Ożarów

Kolejne warsztaty kulinarne za nami. W czwartek, 24 października ciocia Gosia nauczyła dzieci z grupy Misie i Tygryski jak przygotować pyszny i zdrowy owocowy jogurt. Do pracy potrzebne nam były następujące składniki: owoce - truskawki, wiśnie, banany, jogurt naturalny i kilka łyżeczek cukru. Żeby wszystko razem wymieszać i połączyć użyliśmy blendera z przedszkolnej kuchni. Ciocia Gosia opowiedziała dzieciom, co to jest blender, jak działa i do czego możemy go używać (oczywiście tylko z pomocą osób dorosłych). Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały urządzenie. Wszyscy chętnie wkładali do naczynia owoce, sypali cukier i dodawali owoce, a później mieszali składniki blenderem. Kiedy jogurt był już gotowy dzieci ze smakiem go wypiły bo przecież to bardzo zdrowy i pożywny napój.